Lesson 5 of19
In Progress

LEKCJA 3 “Jak zacząć z blended learningiem – The Blended Learning Arc”

flipeduup.eu April 18, 2023

Przyjrzymy się teraz niektórym metodom i narzędziom, które można wykorzystać w nauczaniu mieszanym. Znasz już metody nauczania, takie jak dyskusja grupowa, współpraca w małych grupach, samodzielna praca i zameldowanie 1 na 1. We wcześniejszych częściach tego kursu zapoznałeś się z modelami nauczania mieszanego, takimi jak rotacja stacji, flex, a la carte i wzbogacony wirtualny.

Przyjrzymy się metodom i narzędziom blended learningu z myślą, że masz doświadczenie w nauczaniu twarzą w twarz, a teraz myślisz o wzbogaceniu swojego nauczania poprzez blending. Opierając się na tej myśli, wskazane jest zorientowanie się w jak największym stopniu na zasoby i kompetencje, które już posiadasz. Oznacza to na przykład rozpoczęcie i zakończenie kursu dyskusją grupową, ponieważ powinieneś być już z tym zaznajomiony. I elastycznie dopasowywać się do kursu. Jest to czasami nazywane „Łukiem nauki mieszanej”.

 

 

W następnych rozdziałach przyjrzymy się metodom i narzędziom nauczania mieszanego z perspektywy różnych modalności. Pytania przewodnie to na przykład: „Jak mogę połączyć dyskusje grupowe?” lub „Jak mogę połączyć współpracę w małych grupach”. Ponadto przyjrzymy się również tematom łączenia oceny i refleksji.

 

Zadanie LEKCJA 3 „Jak zacząć z blended learningiem – „Blended Learning Arc”

Co sądzisz o Łuku uczenia się. Czy to dobre podejście. Podziel się swoimi pierwszymi przemyśleniami w sekcji grupowej Module 2. Blended learning i przeczytaj, co myślą o tym inni.